Przygotuj się do targów pracy w 5 krokach.

W naszym poprzednim poście pisałyśmy, dlaczego warto bywać na targach pracy. Możesz zapoznać się z nim tutaj. Jednak żeby maksymalnie wykorzystać ten czas, nie wystarczy przejść się po stoiskach i zgarnąć gadżety. Przedstawiamy Ci 5 rzeczy, które warto zrobić, zanim przyjdziesz na targi.

1. Sprawdź, kto będzie.

Odwiedź stronę internetową wydarzenia (na pewno już to zrobiłeś, pobierając wejściówkę). Zobacz, co może Cię zainteresować, pobierz mapkę wydarzenia.

2. Wybierz 10 firm, które chcesz odwiedzić.

Spośród oferty wszystkich stoisk zaplanuj, które firmy są dla Ciebie najbardziej interesujące i z którymi chciałbyś porozmawiać. Zaoszczędzi to Twój czas i usprawni wizytę na targach.

3. Zrób listę pytań.

Wiedząc już, z kim zamierzasz porozmawiać w trakcie targów, dobrze jest mieć plan działania dotyczący tego, o czym będziecie rozmawiać. Sporządź listę pytań, które zamierzasz zadać pracodawcy, a które mogą mieć dla Ciebie znaczenie w kontekście kariery zawodowej.

4. Zapisz się na warsztaty.

Będąc na targach pracy nie sposób nie skorzystać z bogatej oferty warsztatów i wykładów. Skoro już masz w planach spędzenie dnia na wydarzeniu, spożytkuj ten czas jak najlepiej. Zapisz się na warsztaty – liczba miejsc jest przeważnie ograniczona, dlatego nie ma co zwlekać. Zobacz, jaką ofertę przygotowali organizatorzy i wybierz coś, co może być dla Ciebie przydatne, jak na przykład przygotowanie do rozmowy kwalifikacyjnej, najpopularniejsze pytania na spotkaniach z rekruterami i jak sobie z nimi radzić, czy jak negocjować wynagrodzenie. Każde targi pracy przygotowują indywidualną ofertę warsztatów i wykładów.

5. Przygotuj swoje CV.

Wiesz już, z którymi pracodawcami chcesz porozmawiać. Masz sporządzoną listę pytań. Jeśli oferta pracodawcy zainteresuje Cię, dobrze, jeśli zostawisz swoje dokumenty rekrutacyjne. Zajrzyj do swojego CV, może będzie trzeba je odświeżyć. Sprawdź, czy wszystkie dane są aktualne, dodaj link do profilu na Linkedin (jeśli go nie posiadasz, warto go założyć). Rozdaj swoje dokumenty w firmach, które Cię interesują. Nawet jeśli teraz nie rekrutują na stanowisko, które jest zgodne z Twoim profilem zawodowym, w każdej chwili będą mogli Cię potrzebować. Zostawiając swoje dane, masz pewność, że znajdziesz się w ich bazie.

 Te 5 krótkich punktów pozwoli Ci zmaksymalizować korzyści płynące z wizyt na targach pracy. Może chciałbyś dodać coś jeszcze? Zostaw nam komentarz!

Autor:


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *