5 porad – od aplikacji do rozmowy kwalifikacyjnej

Szukasz pracy? Wysyłasz dziesiątki CV, a Twój telefon milczy? Rozmowy rekrutacyjne nie przynoszą oczekiwanych skutków? Poniżej przedstawiamy 5 krótkich porad, które pomogą Ci zdobyć wymarzoną pracę.

  1. Dokumenty aplikacyjne

Przygotuj odpowiednie dokumenty aplikacyjne. Zadbaj, aby były stylistycznie dobrze przygotowane i zawierały profesjonalne zdjęcie. Pamiętaj, że w niektórych branżach np. marketing, reklama i grafika liczy się kreatywność, co możesz wykorzystać tworząc własne dokumenty. Z kolei aplikując na stanowiska w bankowości czy administracji powinieneś zachować oficjalną formę. Nie wysyłaj CV hurtowo, staraj się personalizować dokumenty aplikacyjne pod konkretne oczekiwania firmy.

  1. Pokaż, że zależy Ci na firmie

Czyli inaczej mówiąc – odrób zadanie domowe. Zdobądź jak najwięcej informacji o firmie, do  której aplikujesz. Popytaj znajomych, możliwe jest, że ktoś tam pracuje bądź uczestniczył w rozmowie kwalifikacyjnej w tej firmie. Odwiedź stronę internetową. Zapamiętaj nazwisko osoby, która zaprosiła Cię na rozmowę kwalifikacyjną.

  1. Bądź punktualny

Szanuj czas pracodawcy i bądź punktualny. Spóźnianie się jest w złym tonie. Dla pracodawcy jest to informacja, że do pracy też będziesz się spóźniać. Przyjdź najlepiej 5-10 min przed czasem, by na spokojnie ochłonąć i zebrać myśli przed spotkaniem.

  1. Wygląd ma znaczenie

Przyjście na rozmowę kwalifikacyjną w dresach i adidasach jest zdecydowanie faux pas. Zadbaj o schludny i elegancki wygląd. Wyprostuj się i uśmiechnij. Pamiętaj – pierwsze wrażenie ma ogromne znaczenie :-).

  1. Pokaż swoje mocne strony

Na spotkaniu rekrutacyjnym masz swoje 5 minut. Wykorzystaj je i pokaż się z jak najlepszej strony. Przywołuj przykłady sytuacji, które potwierdzają Twoją wiedzę i doświadczenie. Nie ukrywaj swoich wad, lecz staraj się je przedstawić w dobrym świetle. Jesteś drobiazgowy? Może świadczyć  to o perfekcjonizmie.

Autor:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *